Analiza szkód budowlanych za pomocą termowizji


Uniknięcie szkód budowlanych można uzyskać przez oddanie termowizyjnej kamery, w ręce specjalisty. Takie badanie może odkryć straty ciepła w systemie. A termogram (zapis cyfrowy obrazu termicznego) można przedłożyć do dokumentacji nieruchomości. Badanie domu kamerą termowizyjną może poprawić montaż drzwi i okien. A sam wynik badania można dołączyć jako analizę techniczną budynku do dokumentacji. Termiczna izolacja fundamentów może być też sprawdzona testami termowizyjnymi. Tak samo jak poprawność wykonania izolacji i jej szczelność. Sprawdzenie jakości wykonania połączeń stropów ze ścianami i lokalizacja nieszczelności przewodów kominowych może być wynikiem badania nieszczelności. Pomiary kamerą termowizyjną mogą w bezinwazyjny sposób wykonać diagnozę stanu instalacji, a szkody powstające w sąsiednich lokalach mieszkalnych są możliwie łatwiejsze w ustaleniu.

Precyzyjne wskazanie defektów

Badanie budynku oraz opisanie i analizowanie wykonanych termicznych fotografii, może pomóc w stworzeniu bardziej energooszczędnej nieruchomości. Badanie termowizyjne pozwala ocenić jakość wykonania robót budowlanych. Same testy o których mowa, pozwalają np. zlokalizować źródło nieuszczelnienia w budynku bez konieczności ingerencji w ściany. Określają też zakres działań w jakiego trzeba dokonać aby zregenerować dany problem konstrukcyjny. Umożliwiają również znaczne oszczędności. Ograniczenie miejsc, przez które wydostaje się ciepło, pomaga w stworzeniu bardziej energooszczędnego budynku. Termografia pozwala na stworzenie dokumentacji energetycznej, za pomocą której można zoptymalizować koszty związane z utratą energii cieplnej. A miejsca, w których znajdują się nieszczelne mostki zregenerować do postaci energooszczędnej.

Ocena jakości wykonania izolacji

To oraz zbadanie jakości pracy ogrzewania podłogowego, też można określić za pomocą badania termowizyjnego. Testy termowizyjne mogą być wykonywane za pomocą pełnej lub uproszczonej metody. Metoda uproszczona – jest to stworzenie termogramów dla ich wybranych fragmentów ścian. Sprawdzana jest wilgotność powietrza, a także temperatura wewnątrz i na zewnątrz budynku. Metoda pełna jest to wykonanie termogramów dla całych ścian szczytowych i osłonowych wraz z ich diagnostyką. Pozwala to określić i wskazać występujące wady konstrukcyjne.

Dodatkowe informacje uzyskasz na stronie: https://term-os.pl/