Czym są licówki?


W przypadku gdy uzębienie nie jest do końca kompletne, występują w nim pewne braki albo jeszcze inne niedociągnięcia, pacjentom zaleca się skorzystanie z pewnych nowoczesnych metod, które są w stanie naprawić każde zęby. W wielu przypadkach świetnym wyborem okażą się protezy. Wbrew pozorom nie tylko osoby starsze mogą z nich skorzystać, bo w tym momencie pewną ich nowoczesną odmianą stała się innowacyjna licówka. Ona z kolei coraz częściej trafia do jam ustnych bardzo młodych pacjentów. Z pomocą licówek możliwe jest odzyskanie naprawdę pięknego uśmiechu. Możliwe jest również stworzenie go od podstaw, co sprawdza się u osób, które od urodzenia mają niestety kiepsko wyglądające zęby.

Piękne zęby

Swoją formą licówka przypomina po prostu niewielki i cienki płatek. Jest on mocowany przez dentystę na powierzchni wybranego wcześniej zęba, który ma zostać „ulepszony”. Licówka jest w stanie spełniać zróżnicowane funkcje. Ogólnie rzecz biorąc służy do ukrywania różnego rodzaju niedoskonałości, które mogą występować na zębie naturalnie, ale mogą też pojawić się na nim wskutek jakiegoś urazu, przebytego zabiegu czy po prostu nieodpowiedniej higieny jamy ustnej. Jak to więc wygląda w praktyce? Otóż licówki będą przede wszystkim wypełniać luki powstałe w zębie. Wyrównają i wygładzą jego powierzchnię, mogąc też całkowicie zmienić jego kształt i rozmiar poprzez jego wydłużenie bądź poszerzenie. Często też są wykorzystywane do likwidacji przebarwień. Jeżeli jeden ząb ma inny kolor od pozostałych, warto właśnie zdecydować się na umieszczenie na nim licówki, aby nie musieć ingerować w pozostałe elementy uzębienia i szybciej poradzić sobie z uzyskaniem jednolitego kolorytu szkliwa.

Indywidualne podejście do każdego pacjenta

Za sprawą licówek można więc sprytnie i skutecznie poradzić sobie z przeróżnymi problemami, jednakże nie w każdym przypadku warto je zakładać, więc wszystko zależy jednak od indywidualnego przypadku. Dentysta musi najpierw przyjrzeć się problemom pacjenta, by dopiero po takich oględzinach i wstępnej analizie ustalić właściwy tryb leczenia.

Zadbamy o Twój uśmiech: https://medicdental.com.pl/