Gdzie znajdę katalizatory w Poznaniu


W naszym kraju mamy do czynienia z plagą kradzieży katalizatorów. Rzadkie metale, które stosuje się do produkcji katalizatorów takie jak platyna, osiągają w skupie bardzo wysokie ceny. Przez to stały się łakomym kąskiem dla pospolitych złodziejaszków i nieuczciwych warsztatów samochodowych. Czy można się jakoś przed tym ustrzec? Jakie ryzyko niesie za sobą jazda z wyciętym katalizatorem. Czy katalizator jest częścią zamienną i można wstawić nowy? No i oczywiście jakie niesie to za sobą koszty.

Wydaje się, że jedyny sposób by ustrzec się przed kradzieżą katalizatora to bycie czujnym. Niezostawianie na dłuższy czas, samochodu na ogólnodostępnych parkingach i przede wszystkim zlecanie wszelkich napraw tylko zaufanym mechanikom. Szczególnie parkowanie w strzeżonych, lub zamkniętych miejscach jest trudne do zrobienia gdy mieszkamy w mieście i korzystamy z ogólnodostępnych, osiedlowych parkinów. Warto jednak uważać bo jazda bez katalizatora nie dość, że może zwiększyć nam zużycie paliwa przez przekłamywanie wskazań sondy lambda to może być powodem, dla którego samochód nie przejdzie okresowych badań.

Katalizatory są elementami wymiennymi. W miejsce starego katalizatora można wstawić nowy tego samego typu, lub używany w dobrym stanie. Jednak będziesz potrzebował do tego wykwalifikowanego warsztatu zajmującego się takimi usługami. Jeżeli jesteś z wielkopolski łatwo możesz znaleźć w pobliżu taki warsztat wpisując w wyszukiwarkę frazę katalizatory poznań. Wtedy zyskasz dostęp do danych kontaktowych większości przedsiębiorstw zajmujących się handlem i montażem katalizatorów.

Koszt zamontowania katalizatora może być różny. W zależności od typu paliwa, którym zasilane jest auto, od jego wieku i konkretnego modelu. Ceny za katalizator mogą się wahać od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Ponadto często auta mogą posiadać więcej niż jeden katalizator w układzie wydechowym. Katalizatory do silników diesla są najczęściej sporo tańsze od tych używanych z silnikami benzynowymi, ale są od tej zasady wyjątki.

Sprawdź jeszcze: poznan-tlumiki.pl