Jak wyceniać zdjęcia ślubne?


fotografia ślubna Poznań to naprawdę fantastyczna pasja, która dość szybko może przerodzić się w sposób na zarabianie pieniędzy. Najlepsi fotografowie zarabiają na oddawaniu się swoim zainteresowaniom gigantyczne kwoty, dzięki czemu są w stanie zapewnić sobie i swojej rodzinie poczucie stabilizacji. Każdy, kto kiedykolwiek próbował zająć się wykonywaniem zdjęć ślubnych, wie, że nie jest to prosta sprawa i wymaga solidnego przygotowania. Na jaką sumę należy ją więc wycenić? Ile pieniędzy można wziąć za zdjęcia ślubne?

Aby ustalić stawkę dla takiej usługi, należy wziąć pod uwagę wszystkie prace i zadania związane z ostatecznym przygotowaniem fotografii ślubnych. Zazwyczaj wykonuje się je podczas przynajmniej kilku dni – samego ślubu, poprawin oraz w momencie zorganizowanej sesji pary młodej. Obsługa takich wydarzeń jest bardzo czasochłonna, a należy do niej dodać jeszcze godziny poświęcone na obróbkę zdjęć. Stawki początkujących fotografów nie mogą być zbyt wysokie, ale nie mogą być też aż tak niskie, by wykonawcy zdjęć nie byli w stanie za nie spokojnie przeżyć.

Oczywiście każdy fotograf samodzielnie ustala swój cennik usług. Stopniowo może też podwyższać ceny dla poszczególnych elementów swojej oferty, aby zarabiać jeszcze więcej.