Jak zadbać o kryształowy żyrandol?


Kryształ jest jednym z najszlachetniejszych materiałów. To synonim luksusu, najwyższej estetyki i bogactwa, dlatego gdy umieszczasz go w swoich wnętrzach, automatycznie podnosisz ich wartość. A możliwości masz wiele, bo z kryształu wykonuje się już niemalże wszystko, choć mimo tego największą popularnością wciąż cieszą się kryształowe lampy. Nawet jeden większy żyrandol wykonany z takich drobniutkich diamencików jest w stanie totalnie odmienić wygląd aranżacji. Kryształowe żyrandole z całą pewnością są bardzo atrakcyjne, ale mają jeden mały mankament – potrafią przysporzyć sporo trudności w trakcie sprzątania, dlatego należy nauczyć się z nimi umiejętnie obchodzić, by móc z nich korzystać jak najdłużej i zachować ich piękno na lata.Krzesła do restauracji

Na maleńkich kryształkach bardzo szybko osadza się kurz oraz inne zanieczyszczenia. Z tego powodu kryształowe żyrandole należy oczyszczać bardzo regularnie i robić to przynajmniej raz w tygodniu, gdyż w przeciwnym wypadku błyskawicznie utracą one swój urok, a występujące na nich zanieczyszczenia przenikną do ich wnętrza i trwale je uszkodzą. To czyszczenie musi być jednak przeprowadzone w sposób delikatny. Kryształowe konstrukcje są bowiem kruche i podatne na uszkodzenia, dlatego pod żadnym pozorem nie wolno ich myć tak samo jak zwykłych lamp. No to jak to robić? Na pewno przynajmniej raz w tygodniu warto usunąć z ich powierzchni kurz i drobne zanieczyszczenia, robiąc to z pomocą zwykłego odkurzacza. Dobrze sprawdzą się także specjalne zmiotki do kurzu oraz ściereczki z mikrofibry. Na kryształowych żyrandolach nie należy natomiast używać szorstkich gąbek czy tym bardziej druciaków.

Czyszczenie kryształowych żyrandoli nie jest wcale aż takie trudne, dlatego gdy tylko nabierzesz w nim wprawy, będziesz je przeprowadzać bez żadnych problemów. Jeżeli więc marzy ci się przepiękne i efektowne oświetlenie domu, koniecznie rozważ tę modną propozycję. Nie bój się kryształu – wystarczy delikatnie się z nim obchodzić, by zawsze prezentował się on niesamowicie.

Zobacz polecane: oświetlenie ogrodowe.