Kredyt konsumencki


Wiele osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu aby spełnić wielkie życiowe marzenie, na przykład wybudować własny dom, kupić mieszkanie bądź nowy samochód. Niestety takie rozwiązanie jest również praktykowane w przypadku ciężkiej, nagłej choroby bliskiej osoby. Kredyty konsumenckie pochodzące od znanych i sprawdzonych banków to doskonała alternatywa dla chwilówek, które najczęściej mogą przysporzyć sporych kłopotów, wpędzając klienta w spore dodatkowe koszty i stale rosnące odsetki. Główną różnicą jest także cena, gdyż wysokość chwilówek nie przekracza najczęściej kilkunastu tysięcy złotych, w sytuacji gdy kredyt może wynosić nawet kilkaset tysięcy.

Proces pozyskania kredytu

Oczywiście aby otrzymać pozytywną zgodę banku i bez większych problemów przejść wstępną weryfikacje konieczne jest spełnienie kilku podstawowych warunków. Przede wszystkim należy wypełnić dokładnie odpowiedni wniosek oraz przedstawić pismo, poświadczające posiadanie stałego zatrudnienia. Większe szansę na otrzymanie kredytu mają małżeństwa, mniejsze zaś osoby samotne, mimo tego iż czasami wykazują wyższe zarobki. Należy pamiętać jednak o odpowiednim zabezpieczeniu kredytu, czyli wykupieniu ubezpieczenia. Chroni ono klienta przed konsekwencjami w przypadku niespodziewanych sytuacji, na przykład utraty pracy, nagłej choroby bądź wypadku, który spowodował trwały uszczerbek na zdrowiu. Szukając doradcy, który pomoże wybrać najkorzystniejszą ofertę oraz dobrze wypełnić niezbędne dokumenty warto skorzystać z ulubionej wyszukiwarki internetowej i w jej okno wpisać krótkie hasło, na przykład: „polecany doradca kredytowy Poznań„.

Warto skorzystać z pomocy doradcy

W wynikach pojawią się adresy firm, spełniających podane kryteria wyszukiwania oraz podstawowe dane kontaktowe. Koszt takiej usługi mieści się w przedziale od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Specjalista jednak dostrzeże informacje, które mogą zostać przeoczone przez mniej doświadczoną osobę. Poinformuje swojego klienta o wszelkich możliwych komplikacjach i zagrożeniach wynikających z podpisania danej umowy.

Sprawdź także: your-choice.com.pl