Lekkie osłony zamiast drzwi


Istnieją różne formy zabezpieczenia towarów, a także ludzi przed pływem niekorzystnych czynników. Czy to naturalnych, pochodzących od sił natury, czy też stworzonych przez człowieka, które mogą okazywać się dla postronnych szkodliwe. Jedną z nich jest kurtyna paskowa, umożliwiająca komfortowe przekraczanie jej granic, z jednoczesnym zamykaniem podwoi po przejściu człowieka, nawet z bagażem, bez konieczności angażowania rąk. Są także i takie, które mają wzmocnioną strukturę, gdyż mają służyć także osłonie zdrowia ludzi, przebywających w najbliższym otoczeniu. Należą do nich, między innymi kurtyny spawalnicze, odporne na odpryski rozżarzonego metalu oraz wielką ilość szkodliwego promieniowania UV.
Wykonywane z PCV, zgodnie z certyfikatami bezpieczeństwa oraz atestami Sanepidu, mogą być użyte również do ochrony żywności, a ze względu na swą niewrażliwość na zmiany temperatury otoczenia, także w chłodniach.
Tak Kurtyna na drzwi, umieszczona na stałe albo na określony czas funkcjonowania danego pomieszczenia, doskonale spełni swoje zadanie ochronne, bez konieczności montażu ciężkich drzwi.