Nie taki dentysta straszny jak go malują.


Wiele się słyszy, że dentysta jest straszny i wiele osób boi się do niego chodzić. Nie tylko u dzieci budzi on niepokój. Dentysta jest lekarzem, którego nie należy się obawiać, a wręcz chodzić możliwie najczęściej na kontrolne wizyty.
W dobie słodkich napojów, wszechobecnego cukru i substancji, które ochoczo każdy z nas popija – kawa, alkohol, kolorowe napoje gazowane, powinniśmy regularnie sprawdzać nasze zęby. Z pomocą przychodzi lekarz stomatolog warszawa bemowo.
Już od pierwszego roku życia powinniśmy zostać zaprowadzeni do dentysty. Osoby dorosłe dla zachowania dobrej kondycji jamy ustnej musza odwiedzać gabinet co pół roku. Choroby jamy ustnej mogą być bardzo bolesne. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Jeśli jednak uznamy sprawę za nie ważną naszej uwagi i czasu możemy spotkać się z próchnicą, która przyczynia się do chorób serca. Paradontozą, przy której zęby mogą nam nawet wypaść, a dziąsła krwawią. Po wypadnięciu zębów jak wskazują badania o wiele więcej osób w starszym wieku choruje na demencję. Ponad to bakterie w zanieczyszczonej jamie ustnej z czasem się namnażają, a chyba nie chciałbyś ich połykać. Warto zatem wpadać na stomatologiczne badania chociaż raz na pół roku i w między czasie dbać o swoje uzębienie.